Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
314 postów 2623 komentarze

Krtek... a špatná unie

sosenkowski - Katolik Narodowiec - neofita samoistny

Uwaga na tezy Kuronia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jacek Kuroń "TEZY O WYJŚCIU Z SYTUACJI BEZ WYJŚCIA" napisał, gdy aszkeNAZIole stracili kontrolę nad ZSRR. Zawierały szkic strategii wojny na czele proletariatu z aparatem opresji, który sami tworzyli od dekad.

Jacek Kuroń, Tezy o wyjściu z sytuacji bez wyjścia, „Aneks” 27, 1982

Dostrzegając regularną analogię, występującą gdy aszkeNAZIole tracą władzę w Polsce, stwierdziłem jednak poważne różnice - "obrońcy demokracji" nie walczą już o poporawę systuacji gospodarczej rozumianej jako wzrost produkcji. Tak było kiedyś:

1. Gospodarka jaka jest, każdy widzi. Jeśli wierzyć, tę wojenną awanturę wywołano - jak zapewniają jej sprawcy - dla ratowania gospodarki, to operacja się udała, ale pacjent umarł. Według oficjalnie opublikowanego raportu GUS w styczniu - pierwszym spokojnym miesiącu naszej wojny - produkcja sprzedana spadła o 13,6% w porównaniu ze strajkowym styczniem ubiegłego roku (6 wymuszonych wolnych sobót) i o 17.5% z wojenym grudniem. Jeśli tak dalej pójdzie, to za pięć miesięcy osiągniemy wynik ujemny. Następne raporty GUS mo na łatwo poprawić, czy uda się to samo osiągnąć w produkcji — powstrzymać jej agonię?

Teraz "une" walczą o wiele innych rzeczy np. odpartyjnienie sądów, gdy rządzi partia która może być im nieprzychylna; postulują coraz większe wymieszanie nacji, aby łatwiej dzielić i rządzić dzięki zdominowaniu infrastruktury "internacjonalnych arbitrów"; wzmacniają w Europie władzę ponadnarodowego związku rad wołając: "więcej Europy w Europie", ale nie o walczą już o gospodarkę pod kątem wzrostu produkcji i poprawy losu robotników, gdyż nie są już beneficjentem tzw. "robotniczych organizacji". Dopóki żyli z niewolniczej pracy milionów Słowian (w tym Węgrów:) i było to ich jedyne źródło utrzymania to walczyli o wolność i demokrację, poprawę doli robotnika, wrost wydajności produkcji, głosząc tezy niczym Kuroń:

"2. Społeczeństwo jest w stanie wojny. Ci, co wojnę tę proklamowali, nie ukrywają specjalnie, e prowadzą ją przeciwko społeczeństwu. Dzięki nadzwyczajnej samodyscyplinie społecznej Polaków uniknęliśmy dotąd krwawych starć na wielką skalę. Mamy za to klasyczną okupację z cenzurą korespondencji, godziną policyjną, masowymi obławami, rewizjami, aresztowaniami, wyrokami sądów wojskowych, zbiorową odpowiedzialnością itp. Przemoc, pogró ki i rozpaczliwe apele o spokój to jedyny język, jakim rozmawia władza ze społeczeństwem. Co osiąga i co może osiągnąć? Rozpacz i nienawiść u wszystkich, strach i uległość u jednych, determinację i wolę walki u drugich."

Teraz ewidentnie olali robotników i zdobycze socjalne, gdy stłamszone i pokonane przez SSowiecki terroryzm globalne korporacje zgodziły się oddać im w ramach NWO większość "rządów nad duszami" tj. media i organizacje pozarządowe. Teraz bronią tylko globalizmu i jego interesów, ale obłuda i marksistowskie metody są te same. Przypominam - w kontekście tego samego ww. opracowania - najbardziej rażące dla Polaków kłamstwa Jacka Kuronia:

"Zabory nie niszczą tkanki życia społeczno-gospodarczego. Okupacja niszczy. Odwoływanie się do pierwszych lat po II wojnie światowej jest nieuprawnione. Wówczas komuniści głosili i częściowo realizowali program całej polskiej demokracji, z PSL włącznie. Odbudowywano kraj i zagospodarowywano Ziemie Odzyskane. Dlatego mimo istnienia zbrojnego podziemia w kraju nie było stanu wojennego, a przeciwnie - znaczne swobody demokratyczne. Przykład Węgier po 1956 r. jest złowieszczy. Tam było po wielkim upuście krwi, a ci, którzy organizowali życie społeczne, nie byli jego sprawcami."

Rażąca niesprawiedliwość tego bełkotu wobec prześladowanych od dekad Polaków jest ewidentna i w zasadzie neguje całą walkę aszkeNAZIoli o powszechną wolność i demokrację, gdyż najwyraźniej nigdy tej przewrotnej wspólnocie o jakieś "powszechne dobro" nie chodziło. Chodziło o wyraźny szantaż pt. "albo wracamy do władzy, albo podpalimy Polskę rękami wkurzonych i naiwnych Polaków"

PS.

We wrześniu 1982 roku opozycjonistę oskarżono go o próbę obalenia ustroju i podjęto decyzję o zamianie internowania na areszt. W konsekwencji przeniesiono go do więzienia mokotowskiego. W lipcu 1984 roku stanął przed Sądem Warszawskiego Okręgu Wojskowego. Na ławie oskarżonych obok niego zasiedli Adam Michnik, Zbigniew Romaszewski i Henryk Wujec. Toczący się proces został przerwany ogłoszeniem przez władze amnestii z okazji 40-lecia PRL.

Czytaj więcej na //nowahistoria.interia.pl/kartka-z-kalendarza/news-31-marca-1982-r-tezy-o-wyjsciu-z-sytuacji-bez-wyjscia-jacka-,nId,2374725

KOMENTARZE

 • Dobrze dobrane cytaty, ale uzupełnijmy
  .
  Wkład Watykanu, JPII i Episkopatu PRL w budowę IIIŻydo-RP
  ____________________________________

  Materiały IPN, Warszawa, 1988.09.07

  TAJNE

  I. Materiały IPN BU 0449/9 t.6, s.1-3

  Dotyczy: watykańskich ocen perspektyw normalizacji stosunków PRL – Stolica Apostolska

  1. Mimo oficjalnych zapewnień wyższych urzędników Kurii rzymskiej o chęci Stolicy Apostolskiej jak najszybszego nawiązania stosunków dyplomatycznych z Polską, JPII oraz Episkopat Polski nie odstąpili od warunków wstępnych, od spełnienia których uzależniają finalizacje porozumień. (…) Jednocześnie JPII przedstawił kolejne postulaty, od realizacji których uzależnia normalizację stosunków:|

  – delegalizacja „Solidarności” jako związku zawodowego (…)

  2. Realizacja koncepcji watykańskich służyć ma koncepcji „okrągłego stołu”, do której JPII i Kościół odnoszą się z pełną aprobatą.

  Dyrektor
  Gen.bryg. Zdzisław Carewicz
  ________________________________

  Warto sobie przypomnieć, kto użyczał pomieszczeń dla strajkujących, manifestujących, "głodujących" żydowskich decydentów - kto? - Kościół.
  ________________________________

  W 1972r. papież Paweł VI bullą „Episcoporum Poloniae Coetus” (spotkanie polskich biskupów) w dnia 28 czerwca utworzył nowe diecezje na polskich Ziemiach Odzyskanych, a - co za tym idzie - uznał wreszcie, 27 lat po wojnie (!) (wcześniej, w 1970r. uczynił to RFN), polska granicę zachodnią”.

  Paweł Petryka, Polska Ludowa-prawdy niechciane, s.60-61, Kraków-Włocławek 2015
  __________________________________

  Pierwszy podłożył bombę pod granicę Na Odrze i Nysie żydo-katolicki Kościół w 1965r. swoim sławetnym listem do biskupów niemieckich „wybaczamy i prosimy o wybaczenie”.

  Żydo-katolicki Kościół wybaczał tym, którzy realizowali Generalplan Ost (Plan Likwidacji Słowian). ZSRR (Rosji) nie wybaczył nigdy mimo, że to jej żołnierze uniemożliwili realizację tego planu.

  Dzięki Kościołowi i żydowskiej V kolumnie uniezależniliśmy się od ZSRR(Rosji) i obaliliśmy PRL, zintegrowaliśmy się z Zachodem - kosztowało nas to utratę przemysłu, handlu, banków, 10,5 mln miejsc pracy, 800 tys. gospodarstw rolnych, powstanie obszarów nędzy, bezrobocia, itd.
  __________________________________

  Tego zdjęcia objaśniać nie ma już potrzeby

  http://racjapolskiejlewicy.pl/wp-content/uploads/2015/12/Jan-Pawe%C5%82-II-Spotkanie.jpg
  ___________________________________

  Kochajmy żydo-katolicki Kościół i żydo-katolicką religię, który zawsze bronił interesów Polski i Polaków. - mam nadzieję, że ta ironia jest zrozumiała.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • HISTORIA POLSKI

  Dekomunizcja i co dalej?

  PiS wycofał się z planu niszczenia branży futrzarskiej, więc jest jeszcze nadzieja dla tej partii, pomimo nadreprezentacji aszkeNAZIstowskiej. Ale co zrobi komuna bez wpływu w sądach, czy spadkobiercy nazioli strzelających Polakom w tył głowy wyjadą? czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Znowu za wolnośc "naszą" i waszą?!?

  Dość permanentnej konsumpcji Polskich Podatków i Polskiej Witalności przez ciągle tą samą wspólnotę obłudników, która niezależnie od wyborów prowadzi tą samą ojro-sowiecką politykę, podtrzymując obowiązujący nad Wisłą aszkeNAZIzm. czytaj więcej

 • GOSPODARKA

  Kolejna niemiecka partia faszystowska

  Oprócz ostentacyjnego podkreślania przyjaźni polsko-niemieckiej, PiS ustawą o likwidacji PRYWATNEJ branży futrzarskiej potwierdził kontynuację tradycji UW i PO... Nie ma już wątpliwości, że ster władzy nadal dzierżą pangermańscy-faszyści :( czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej