Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
300 postów 2543 komentarze

Krtek... a špatná unie

sosenkowski - Katolik Narodowiec - neofita samoistny

Rzeczpospolita zadrugistów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przy próbach polemiki z Rzeczpospolitym, zaleca się poznanie podstaw jego docelowego ustroju. W tym celu przedstawiam zainteresowanym krótką specyfikację parametrów definiujących ideał Stachniuka.

Może brak mi wprawy ale stwierdzam po analizie, że trudno znaleźć wymierne konkrety nt. samej istoty zadrugizmu, gdyż jego autor skupił się głównie na potępianiu i podkreślaniu wad u innych, a zwłaszcza u Katolików. Swoje zalety opisuje raczej mgliście :/


Dobro wg. zadrugistów:

"Kultura" czyli historyczny proces uprawy człowieka tak, aby zwiększała się jego moc sprawcza i panowanie nadnaturą. Stachniuk jest przeciwny „utylitarystycznemu” traktowaniu roli kultury tzn. takiemu, w którym pomijano główny sens i cel kultury na rzecz jej użyteczności. Twierdził, że nie wyjaśnia ono tak naprawdę istoty kultury i w zbyt wąski sposób traktuje problem „istnienia”.

... i tyle

 

Zło wg zadrugistów:

Termin "wspakultura" jest równoznaczna z ustaniem bądź cofnięciem się w rozwoju procesu kulturowego wg. teoretyków zadrugizmu. Wspakultura składa się z sześciu "kikutów" tj. wadliwych wg. Stachniuka cech niszczących "kulturę":

kikuty biologii ludzkiej:
 • Personalizm (osobniactwo) – stawianie interesów jednostki ponad wspólnotę, do której należy;
 • Wszechmiłość – solidarność ze wszystkim, co żyje, kochanie wszystkich oznaczające wszak nieważność czegokolwiek;
kikuty woli tworzycielskiej:
 • Moralizm – jałowe doskonalenie się wewnętrzne, skutkujące obojętnością na świat zewnętrzny;
 • Spirytualizm – umieszczenie celu człowieka w zaświatach;
kikuty woli instrumentalnej:
 • Nihilizm – negacja świata kultury;
 • Hedonizm – dążenie wyłącznie do szczęścia osobistego. Można wiec odczytać dzieje różnych cywilizacji ludzkich jako zmagania się kultury z wspakulturą.

więcej można znaleźć w oficjalnych źródłach:

http://toporzel.republika.pl/teksty/wacyk1.html

multikulturalnych portalach:

http://eryda.eu/wp-content/uploads/2016/07/bielawski-kulturalizm-stachniuka.pdf

lub w wydawnictwach KUL:

https://www.kul.pl/files/57/wydzial/prace_licencjackie/kaczuga_krzysztof_praca_lic.pdf

+ + +

Zwracam uwagą na występujące w bardziej szczegółowych opracowaniach negacje indywidualizmu i ewidentny kolektywizm, który miałoby się osiągnąć poprzez rewolucję w każdym aspekcie życia społecznego. Rzeczpospolita w wyniku takich rewolucji stałaby się czymś na kształt religijno-przemysłowej korporacji jednakowo spolaryzowanych mentalnie wyrobników. Niestety Stachniuk niewiele pisze o formach rządów, ale z pewnością w wyniku jego rewolucji narodziłby się totalitaryzm, który miałby minąć zapewne, gdy wszyscy będą myśleć jednakowo... czyli nigdy ;)

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej
 • HISTORIA

  Kto Europę praw człowieka uczył

  Niektórzy interpretują Bitwę pod Grunwaldem, jako zwycięstwo rasy Słowian w wojnie z "wszech-żydowskim" zachodem... Dlatego postanowiłem przypomnieć istotne politycznie tło tego sporu. czytaj więcej

 • RELIGIE

  RH wyzuty z Rodziny i Wiary

  Ukształtowany przez "Kameraden" nastoletni RH kategorycznie odrzucił wszystko, co łączyło go z Rodziną. Po śmierci matki w 1916r. nie uznał zwierzchności wuja i "spalił mosty" niemal natychmiast po powrocie z wojny w 1918r czytaj więcej

 • RELIGIE

  Apostata Rudolf Hoess

  RH wstąpił w 1933r. do SS dla zysku, jako poganin zrzeszony w okultystycznym związku Artmanów, gdyż pragnął otrzymać dostęp do lukratywnych kontraktów na dostawy koni dla tworzących się bojówek Hitlera... czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej