Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
314 postów 2623 komentarze

Krtek... a špatná unie

sosenkowski - Katolik Narodowiec - neofita samoistny

RH wyzuty z Rodziny i Wiary

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ukształtowany przez "Kameraden" nastoletni RH kategorycznie odrzucił wszystko, co łączyło go z Rodziną. Po śmierci matki w 1916r. nie uznał zwierzchności wuja i "spalił mosty" niemal natychmiast po powrocie z wojny w 1918r

W związku z zarzutami o rzekomy "katolicyzm" Rudolfa Hoessa przedstawiam kolejne, świadczące o czymś przeciwnym fragmenty (str. 111-112) opracowania Ks. Stanisława Fiuka pt. "...proszę o przebaczenie..." cytowane dla zainteresowania potencjalnych czytelników:

 Miłosierdzie Boże w nawróceniu Rudolfa Hössa, komendanta z Auschwitz.

"Ojciec Hoessa zmarł jeszcze przed wybuchem I wojny światowej, matka natomiast wtedy kiedy Rudolf był na froncie. Komendant Auschwitz często wspominał ojca w swoich zapiskach oraz w czasie badań w trakcie procesu w Norymberdze. Ale z informacji tych nie wynika, by był z ojcem związany emocjonalnie, gdyż łatwo mu przyszło nazwać ojcem wojennego dowódcę i bardziej przeżył śmierć dowódcy niż ojca. Natomiast inaczej wypowiadał się na temat matki: "Miłość i troska matki jest najpiękniejsza i najcenniejsza ze wszystkiego, co jest na ziemi. Niegdyś ja sam poznałem to dopiero wtedy, gdy już było za późno i żałowałem tego przez całe życie". Po stracie rodziców zostały mu jeszcze siostry, ale były młodsze od niego, a on sam nie był z nimi emocjonalnie związany. Po śmierci matki opiekę nad nim i siostrami przejął wuj. Po powrocie z wojny opiekun i krewni domagali się od Rudolfa, by wstąpił do seminarium duchownego, w którym mógłby znaleźć odpowiednie towarzystwo i przygotować się do kapłaństwa. Opiekun wysłał siostry do szkół zakonnych, a wszystkie pamiątki, które czyniły dom rodzicielski miłym i drogim, "kochani krewni podzielili między siebie". Osobowość Hoessa, ukształtowana na wojnie, kłóciła się z wizerunkiem modlącego się duchownego. Bulwersowało to młodego człowieka, choć nie był zaskoczony. W ciągu dwóch lat spędzonych na wojnie utrzymywał sporadyczne kontakty z rodziną, dlatego też krewni zapewne myśleli, że młody uparciuch w końcu się ustatkuje i poświęci upatrzonej przez ojca karierze. Nie pozostawiono go też bez środków do życia. Ze sprzedaży domu została wystarczająca suma, by mógł rozpocząć studia w seminarium. On jednak nie zamierzał spełniać życzeń krewnych. Pełen oburzenia z powodu utraty domu, oświadczył wujowi "krótko i węzłowato", że nie ma zamiaru zostać księdzem. Opiekun chciał go zmusić do kapłaństwa szantażem: nie otrzyma należnych mu pieniędzy, żeby się uczyć innego zawodu. Rudolf zrezygnował więc ze swojej części majątku i to, co mu się należało, notarialnie przepisał siostrom, z którymi prawdopodobnie się wtedy spotkał. Odrzucił wszelkie perswazje krewnych. Postanowił sam radzić sobie w życiu. "Płonąc wściekłością, opuściłem bez pożegnania dom krewniaków i następnego dnia wyjechałem do Prus Wschodnich, aby się tam zgłosić do Ochotniczego Korpusu Bałtyckiego. Tak oto Rudolf Hoess rozpoczął poszukiwanie "nowego środowiska rodzinnego"

 - Niniejszy wpis dedykuję tym, którzy najwyraźniej kroczą śladami ww. zbrodniarza i pełni pychy wypowiadają posłuszeństwo Rodzinie i Kościołowi,  "palą wszystkie mosty" i szukając własnej "kombatanckiej ścieżki"...  zaatakowaliby zbrojnie i najprawdopodobniej internowaliby bardzo chętnie miliony Katolików, gdyby tylko udało im się przejąć władzę nad Wisłą.

Polecam analizę błędów Rudolfa Hoessa zwłaszcza ex-Katolikom obarczającym KRK winą za narastającą dominację aszkeNAZIoli - np. blogerowi obecnemu od dawna na neonie, szczyczącemu się publicznie iż korzystał z Katolickich Sakramentów lecz ostatecznie wybrał zaprzaństwo wobec Rodziny i Wiary... w imię tzw. "wiary pra-ojców" i wielkiej miłości do państwa polskiego w stylu wszech-słowiańskiej machiny urzędniczej wprzężonej w tryby Moskwy :/

KOMENTARZE

 • Watykan odstępczym od woli Boga trupem
  Drogi Sosenkowski!

  Widzę, że masz szczere pozytywne nastawienie do korporacji watykańskiej i że musisz ją postrzegać jako prawilne chrześcijaństwo. Niestety organizacja zwąca się Kościołem Rzymsko-katolickim w Vw. odłączyła się od chrześcijaństwa - od życia na sposób Chrystusowy i do dzisiaj mnoży odstępstwa od woli Boga objawionej w Bożym Słowie. Wiele już w tym portalu pisano, wymieniano te odstępstwa. Wystarczy wziąć samemu Biblię do ręki aby się zorientować.
  Niestety rozmawiając z młodzieżą - okazują lekceważenie Boga, kościoła (postrzegają korporację jako prawdziwy Kościół, ale widząc jego zepsucie odsuwają się od Boga), chrześcijaństwa.
  Watykański katolicyzm w Europie zachodniej już upadł. W Polsce na mszach są już głównie starzy ludzie. Młodzież kpi sobie z lekcji religii, księży, i niestety z Boga. Część deklaruje, że w Boga wierzy, ale nie w kościół - w domyśle; nie wierzy w KRk.
  Gdy staram się im wyłożyć prawdy biblijne, to są zszokowani. Gdyby pan nam tego nie powiedział, to byśmy tego wszystkiego nie wiedzieli. I odnoszą to do podstaw prawd biblijnych - po latach uczestniczenia w lekcjach religii.
  Watykan jako ostoja odstępstwa od Boga opanowany przez chciwców, bałwochwalców, symonistów, spirytystów, zboczeńców... na szczęście upada. Trupa się nie ożywi. A podgrzewanie zimnego trupa co najwyżej przyspiesza jego rozkład.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • HISTORIA POLSKI

  Dekomunizcja i co dalej?

  PiS wycofał się z planu niszczenia branży futrzarskiej, więc jest jeszcze nadzieja dla tej partii, pomimo nadreprezentacji aszkeNAZIstowskiej. Ale co zrobi komuna bez wpływu w sądach, czy spadkobiercy nazioli strzelających Polakom w tył głowy wyjadą? czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Znowu za wolnośc "naszą" i waszą?!?

  Dość permanentnej konsumpcji Polskich Podatków i Polskiej Witalności przez ciągle tą samą wspólnotę obłudników, która niezależnie od wyborów prowadzi tą samą ojro-sowiecką politykę, podtrzymując obowiązujący nad Wisłą aszkeNAZIzm. czytaj więcej

 • GOSPODARKA

  Kolejna niemiecka partia faszystowska

  Oprócz ostentacyjnego podkreślania przyjaźni polsko-niemieckiej, PiS ustawą o likwidacji PRYWATNEJ branży futrzarskiej potwierdził kontynuację tradycji UW i PO... Nie ma już wątpliwości, że ster władzy nadal dzierżą pangermańscy-faszyści :( czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej