Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
306 postów 2612 komentarzy

Krtek... a špatná unie

sosenkowski - Katolik Narodowiec - neofita samoistny

Dr. Štrosmajer inspiracją Rzeczpospolitego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Znany z zajadłego stosunku do współplemieńców Miloša Kopecký'ego bloger neonu paradoksalnie często, z nieskrywanym upodobaniem cytuje jego arogancką metaforę użytą w czeskim serialu "Szpital na peryferiach".

Wobec powyższego ośmielam się wyrazić swoje najwyższe zdumienie i przypomnieć powszechnie znane fakty nt. ulubionego aktora, a może nawet idola Rzeczpospolitego. Przytoczone dossier można znaleźć z łatwością na wikipedii:

 

Miloš Kopecký (ur.22 sierpnia1922 wPradze, zm.16 lutego1996 w Pradze) –czeski aktor, w Polsce znany był głównie z roli doktora Štrosmajera w serialuSzpital na peryferiach (1977 i 1981).

Życiorys

Był synem czeskiego kuśnierza iŻydówki, która zginęła w czasie wojny wobozie koncentracyjnym. Sam Kopecký w1944 trafił również na 7 miesięcy do obozu koncentracyjnego. Po wyzwoleniu podjął pracę w teatrze. Najdłużej, od1965 do śmierci, występował w Teatrze na Vinohradach w Pradze. Był kilkakrotnie żonaty, m.in. z aktorkąStellą Zázvorkovą. Ich córka w młodości popełniła samobójstwo. Był członkiemKPCz. Na początku lat 80. występował w programie telewizyjnym Krok w nieznane, skierowanym przeciwko czechosłowackim emigrantom politycznym. Pod koniec życia ciężko chorował nadepresję. Zmarł w szpitalu psychiatrycznym.

 

Na koniec zacytuję jeszcze raz powtórzoną przez ww. blogera już conajmniej dwukrotnie wyrafinowaną drwinę użytą przez serialowego Dr. Štrosmajera:

"gdyby głupota miała skrzydła, fruwałaby pani jak gołębica".

"gdyby głupota miała skrzydła, fruwałaby pani jak gołębica".

 

KOMENTARZE

 • Autorze
  "Rzeczpospolity" rozumuje tak:

  - - wszystko zło tego świata to Żydzi
  -- chrześcijaństwo to Żydzi

  ergo: wszystko zło tego świata to chrześcijaństwo

  Musimy go tolerować tak, jak się toleruje niedorozwinięte dziecko, żeby mu nie robić przykrości

  przeraża mnie natomiast co innego - ilość jego zwoleników i komentatorów

  No ale co poradzić - dopust Boży i tyle

  pozdr
 • Jesteś bezwstydny Sosenkowski...
  sam sobie dajesz 5* , A fe...
 • @ZBYSZEK49 15:12:30
  System nie pozwala samemu się ocenić

  pozdr
 • Jestem pod wrażeniem, szybuje Pan coraz wyżej i wyżej ...
  To już nie jest stratosfera, ale krańce mezosfery.

  Radzę jednak uważać i nie zbliżać się do Słońca, chyba nie chce Autor spłonąć w lucyferiańskim żarze.
 • @Rzeczpospolita 20:37:05
  Panie Dariuszu.piszę nie dlatego że mnie ten temat szczególnie interesuje a dlatego żeby pokazać panu iż nie ma sytuacji beznadziejnych.
  Bloger sosenkowski coś chciał panu (nam) udowodnić ale niczego nie udowodnił albowiem fakty są przeciwko niemu.
  Zarzuca się panu że "pisze" pan Sztrosmajerem a postać jak również aktor ją odtwarzający to żydzi więc jakby nie wypada.Szczególnie panu nie wypada.
  Nic bardziej błędnego.Jak najbardziej wypada.Nawet panu.
  Otóż aktor Milosz Kopecki w pełni zasługuje na to aby być ulubieńcem antysemitów.
  W 1974 r rewelacyjnie odegrał rolę herszta wełtawskich wodników wodnika Wassermana, w filmie "Jak utopić doktora Mraczka"
  Film powstał w atmosferze świeżych jeszcze wydarzeń z 1969 r a pozorna forma komediowa de facto jest ostrą polityczną satyrą ze środowisk żydowsko-syjonistycznych.
  Podstępne wodniki,udające zwyczajnych ludzi,przestrzegająca swoje wewnętrzne prawa (w tym te tyczące diety,małżeństw,itd),zyje sobie między Prażanami i okrutnie knuje przeciwko nim.Urządzają nawet jakieś swoje wodnikowe międzynarodowe kongresy na których radzą jakby bardziej dokuczyć rodowi ludzkiemu a siebie wywindować na jeszcze lepsze pozycje.
  Wszystko się dobrze kończy bo to przecież tylko komedyjka.
  zapraszam na film bo właśnie ukazał się na yt a to rzadkość.Film jest z yt bezlitośnie usuwany .I ja wiem dlaczego.
  https://www.youtube.com/watch?v=eEWJHZMaZJw
 • @ikulalibal 21:11:59
  Bardzo fajny film, choć czeski ;))) Polecam uwadze szanownego interlokutora również film o Normanie Finkelsteinie: https://www.youtube.com/watch?v=sCPf-OTDQyw
  - jest bardziej DOSŁOWNY :)
 • @ikulalibal 21:11:59
  Dziękuję za link - to świetna komedia.

  Zazdroszczę Czechom i także Słowakom, ich politycznego rozsądku. Myślę, że w dużej mierze przyczyniło się do tego odpowiednio wczesne otrząśnięcie z żydo-katolicyzmu.

  I pomyśleć tylko, że to Czesi najechali na nas w pierwszej połowie XI w. z nakazu Rzymu, gdy w Polsce zlikwidowano żydo-chrześcijaństwo, które na nasze nieszczęście odrestaurowano (Kazimierz odnowiciel), żeby później, w XVw., wspomagać wojska Jagiełły w walce z Krzyżakami przeciwko czemu występował żydo-katolicki kler i Rzym.
  Ten żydo-katolicki kler nie dopuścił także do przyjęcia przez Jagiełłę czeskiej korony, którą zaproponowali mu husyci.
  Żydo-katolicki Rzym zorganizował przeciw Czechom cztery wyprawy krzyżowe - Polska Jagiełły, mimo nacisków żydo-katolickiego Rzymu, nie wzięła w tych wyprawach udziału.

  Mam w pamięci symptomatyczną i miłą memu słowiańskiemu sercu scenę. W latach 1980. byłem w Czechosłowacji i w jakiejś miejscowości chciałem sfotografować wnętrza zabytkowego Kościoła. Trafiłem akurat na ślubne uroczystości, więc postanowiłem poczekać na zakończenie ślubnej mszy. Gdy ostatni goście ślubnego orszaku opuszczali kościół udałem się do wejścia, jednak administrator tego sakralnego przybytku zamknął mi drzwi przed nosem. Wytłumaczyłem o co mi chodzi, pokiwał ze zrozumieniem głową, ale zapytał: a przepustkę pan ma? Bez przepustki nikogo wpuścić nie mogę.
  Czesi to podobno najbardziej ateistyczny lud w Europie - tylko pozazdrościć.

  A teraz wywołam lawinę wyzwisk i kalumnii:
  i można zrobić porządek z żydo-katolicyzmem? - można, można i trzeba.
  A dlaczego trzeba?
  Ano dlatego:
  Żyd, opozycjonista PRL, współtwórca Solidarności, K.Modzelewski: "gdyby nie Kościół czekałaby nas zgroza".

  I ja mu wierzę, bo traktuję Żydów poważnie.
 • @Rzeczpospolita 11:07:24
  Proszę pamiętać iż między X, a XVw Rzym był bardziej pod niemieckim wpływem, niż żydowskim... No chyba, że uznamy rozpad Królestwa Franków za skutek aszkeNAZIolskiej dominacji między Renem a Elbą ;)
  http://static.scholaris.pl/main-file/790/panstwo_frankow_za_karola_68190.png

  Przy okazji polecam moją notkę nt. fascynacji niejakiego Rudolfa Hessa związkiem Artmanów: http://sosenkowski.neon24.pl/post/139284,milosierdzie-boze-wobec-r-hoess-a

OSTATNIE POSTY

więcej
 • LOŻA SZYDERCÓW

  Riposta żydo-kato-samobójcy

  Choć temat jest wybitnie bolesny, to jednak postanowiłem zadrwić z kraśnie oświeconego wszech-rusina, mianującego siebie samego "Rzeczpospolitą" i skrytykować jego niewolniczy pragmatyzm oraz... marzenia o "polskiej republice radzieckiej" czytaj więcej

 • POLSKA

  Narodowy Kongres Trzeźwości 2017

  W dniach 21-23 września 2017 r., w Warszawie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędą się centralne uroczystości Narodowego Kongresu Trzeźwości, a w niedzielę 24 września br. będziemy się modlić o trzeźwość w świątyniach całej Polski. czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Co wykurzyło Małgosię?

  Gdy znana z Bogo-Ojczyźnianego podejścia i pokory Małgorzata Sadurska opuściła kancelarię Dudy, to nikt nie postawił tezy, że wykurzył ją "smolarowy smród"... Wszystkie media nie drążyły zbytnio tej kwestii. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej