Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
300 postów 2543 komentarze

Krtek... a špatná unie

sosenkowski - Katolik Narodowiec - neofita samoistny

i znowu walka o "obiektywizm"...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ledwie ukazały się pozytywne recenzje nt. POLSKIEGO muzeum II wojny światowej w Gdańsku, a już POstępowi historycy apelują o tzw. obiektywizm, oznajmiając wprost iż nauka staje właśnie na progu śmierci... w Polsce (sic!)

niejaki Łukasz Mężykowski właśnie rozpacza w najwyraźniej w multi-kulturalnym duchu "wolności-równości-braterstwa" znanym z wielu maSSońskich POczynań od wieków:

Zawirowania wokół Muzeum II Wojny Światowej jasno pokazują co się dzieje, gdy świat polityki zaczyna ingerować w świat nauki. Pomiędzy dążeniami politycznymi a pracą historyków powinna zostać postawiona mocna tama, nie tylko na najbliższe lata, ale również na przyszłość. W przeciwnym razie pojawia się groźba „ręcznego sterowania” nie tylko samymi badaniami, ale i sposobem ich prezentacji. Takie działanie może prowadzić do zamknięcia nauki historycznej jako takiej w sieć prostych i urzędowo zatwierdzonych schematów i karania (pośrednio lub bezpośrednio) wszystkich, którzy odważą się wyjść poza nie. Oznaczało by to śmierć nauki w Polsce, jako że każda dziedzina badań potrzebuje wolności działania, poszukiwania i publikowania, a jakakolwiek selekcja powinna być oparta tylko i wyłącznie na kryteriach merytorycznych. Pozostaje mieć nadzieję, że MKiDN zdecyduje się w końcu na szczerą, otwartą i rzeczową dyskusję w kwestii przyszłości Muzeum II Wojny Światowej, uwzględniającą różne głosy polskich i zagranicznych naukowców.

 - vide: https://histmag.org/co-opisywali-recenzenci-muzeum-ii-wojny-swiatowej-13654;2

okazuje się zatem, że ledwie patriotyczny i prawie katolicki PiS wygrał wybory do parlamentu, to... już Polski Punkt Widzenia jest niby zbrodnią na obiektywnej nauce... wg znanego fanatyka niemieckiej broni pancernej (tłumaczył wydanąw 2010r. książkę pt. "Tajne bronie Hitlera"  ;)))

PS.

Ww. historyk uzyskał niedawno tytuł doktora nauk humanistycznych na podstawie przedstawionej rozprawy doktorskiej pod tytułem: „Uzbrojenie Local Defence Volunteers/Home Guard w latach 1940 - 1945. Studium z dziejów militarnej kultury materialnej” obronionej w 2015r. na Uniwesrytecie Gdańskim

===

Fotka w treści pochodzi z artykułu:

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Ciecia-w-budzecie-budowy-Muzeum-II-Wojny-Swiatowej-n71054.html

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej