Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
314 postów 2623 komentarze

Krtek... a špatná unie

sosenkowski - Katolik Narodowiec - neofita samoistny

maSSońskie kino w akcji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Piotruś Pan" wyrwany od zakonnic kradnących dzieciom ciastka i błyskotliwy Frankenstein dręczony przez komisarza z Krzyżem na łańcuszku... takie ma teraz tło tzw. "wielka przygoda z wyobraźnią " dla dzieci i młodzieży :(((

kino anty-kościelne trwa od dekad... i "trwa mać" najwyraźniej, dlatego więc warto wiedzieć przed którymi filmami trzeba dzieciom zwrócić uwagę:"uważajcie na propagandę!", zanim zaczną palić Kościoły i bić Księży na ulicy.

w tych ostatnich super-fajni bohaterowie są zestawiani z wrednymi przedstawicielami Kościoła:


 1. okultystyczny "Piotruś Pan" (Levi Miller)  przeżywa koszmar w nikczemnym sierocińcu, gdzie wredne zakonnice permanentnie kradną dzieciom żywność (chowając głównie ciastka za figurą Matki Boskiej ze złamanym nosem), by potem - kierowane chciwością - sprzedać swe podopieczne bidulki piratom. dalej jest znacznie ciekawiej niż w sierocińcu, choć jedynymi pozytywnymi postaciami są jacyś dzicy z lasu, syreny i malutkie wróżki, a kluczem do "raju bram" jest... niby fletnia pana ;)))

  +++
   

 2. litościwy Victor Frankenstein uwalnia (niczym Nin-Ja;) prześladowanego Igora - kalekę z pobliskiego cyrku i (łał! ewidentny postęp!;) brutalnymi metodami naukowymi uzdrawia go, ale jednak (mimo wspomnianych pozytywów;) jako genialny medyk i fizyk szukający metod ożywiania zwłok jest za to ścigany przez bezwzględnego oraz załganego komisarza... z dużym czarnym Krzyżykiem na łańcuszku

  +++

to tyle piszę od siebie, a na zakończenie wklejam podsumowanie Pawła Ozdoby z portalu pch24:

Obserwując kondycję współczesnej kinematografii łatwo odnieść nieodparte wrażenie, że antykatolickie filmy goszczą na ekranach kin już na tak zwanym porządku dziennym. Co gorsza, te fałszywe aranżacje są nagradzane na renomowanych festiwalach, co w pewien sposób legitymizuje ich przesłanie i zmanipulowane treści. Obraz Kościoła, księży i wiary katolickiej przedstawiany w kłamliwym świetle często powoduje zamęt w duszach i umysłach wiernych a także utwierdza w uprzedzeniach osoby pozostające z dala od katolicyzmu. Trudno przypuszczać, aby cechujące tak znaczną część filmowych produkcji trafiających do kin skażenie pierwiastkiem nienawiści do porządku i Kościoła było tylko dziełem zbieguokoliczności.

 

KOMENTARZE

 • Cel jest zawsze ten sam
  Oczernić Kościół Katolicki najbardziej haniebnymi oszczerstwami, splamić jego historię i zhańbić nawet najszlachetniejszą jego działalność . Z jego duchownych uczynić obiekty nienawiści i kpin, poddać ich pogardzie tłumu… Doprowadzić do tego, by praktyki religii katolickiej uznane były za stratę czasu i głupotę .  po tym zawsze Ich się poznaje, to jest Ich logo.


  pozdr:)
 • a oglądało się
  któryś z tych filmów? bo mam wrażenie że szanowny Autor obejrzał tylko zwiastuny i już wie że to spisek szatana, masonów i reptalian. piotrusia pana nie oglądałem więc się nie wypowiem ale jestem na świeżo po seansie frankensteina i mam wrażenie że pan Sosenkowski pisze o dwóch różnych filmach. victor - szalony i genialny freak owładnięty pokonaniem śmierci, igor - genialny samouk, którego viktor ratuje z cyrku, inspektor policji - inteligenty, rasowy pies który jak złapie trop to nie popuści nawet jeżeli będzie musiał działać na granicy prawa a prowadzi sledztwo w sprawie morderstwa a raczej wypadku, który miał miejsce podczas uwalniania igora . owszem nosi krzyżyk, stracił niedawno żonę i wiara pomogła mu się z tym pogodzić. prawdą jest że inspektor w pewnym momencie popada w rodzaj religijnego obłędu ale także frankenstein popada w rodzaj ateistycznego obłedu i jest to wyraźnie pokazane. jest też, w końcu młody spadkobierca jednego z najbogatszych rodów w anglii, który chce wykorzystać badania victora do własnych, niecnych celów. końcówka jest taka że frankenstein przyznaje rację inspektorowi, igorowi i wszystkim tym, którzy byli przeciwni jego badaniom (aczkolwiek wie w którym miejscu popełnił błąd :) ). szczerze mogę polecić ten film bo to kawał niezłego kina. i tak na koniec pytanie do @Autora.
  czy film krzyżacy jest filmem antychrześcijańskim?
 • @czerwony baron 13:33:30
  http://36.media.tumblr.com/363fa2501bd703ae34da07429479deab/tumblr_nnhfv2hRnS1tw3qy1o1_500.jpg
  proszę pod pozorem uprzejmości nie ściemniać, gdyż w filmie jest wprost przedstawione iż inspektor Roderick Turpin prawidłowo dedukuje okoliczności uwolnienia Igora, świadczące na korzyść Frankensteina, ale ŚWIADOMIE, powodowany względami religijnymi nie zamierza odpuścić NEKROMANCIE i ściga go z fanatyzmem aż do granic obłędu.

  no przecież nawet piszą o tym w wikipedii:
  "The two then become partners in Victor's ongoing experiments to create life through artificial means, incurring the wrath of religious police inspector Roderick Turpin (Andrew Scott), who views their experiments as sinful."
  https://en.wikipedia.org/wiki/Victor_Frankenstein_%28film%29
 • @fan-wolności 17:27:48
  To akurat wiem! Ale wiary katolickiej żaden pasterz mnie nie pozbawi!

  pozdr:)
 • @
  Nie wiem , czy tego chcieli , ale wzięli i zaciekawili. Nie pozostaje mi więc nic innego, jak pójść, obejrzeć i wyrobić sobie własne zdanie.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • HISTORIA POLSKI

  Dekomunizcja i co dalej?

  PiS wycofał się z planu niszczenia branży futrzarskiej, więc jest jeszcze nadzieja dla tej partii, pomimo nadreprezentacji aszkeNAZIstowskiej. Ale co zrobi komuna bez wpływu w sądach, czy spadkobiercy nazioli strzelających Polakom w tył głowy wyjadą? czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Znowu za wolnośc "naszą" i waszą?!?

  Dość permanentnej konsumpcji Polskich Podatków i Polskiej Witalności przez ciągle tą samą wspólnotę obłudników, która niezależnie od wyborów prowadzi tą samą ojro-sowiecką politykę, podtrzymując obowiązujący nad Wisłą aszkeNAZIzm. czytaj więcej

 • GOSPODARKA

  Kolejna niemiecka partia faszystowska

  Oprócz ostentacyjnego podkreślania przyjaźni polsko-niemieckiej, PiS ustawą o likwidacji PRYWATNEJ branży futrzarskiej potwierdził kontynuację tradycji UW i PO... Nie ma już wątpliwości, że ster władzy nadal dzierżą pangermańscy-faszyści :( czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej