Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
314 postów 2623 komentarze

Krtek... a špatná unie

sosenkowski - Katolik Narodowiec - neofita samoistny

nazizm i bolszewizm w tle chanukowej ściemy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

zszokowany skutecznością blokady mentalnej zwłaszcza u sympatyków PiS, którzy uważają się za rzekomo prawicowych i świadomych swego Wyznania postanowiłem dalej drążyć kwestię symboliki w tle chanukowej... ściemy ;)))

+

przede wszystkim symbolem tego głęboko nazistowskiego przewrotu w 166r pne nad Jordanem nie było ani światło, ani menora... lecz Młot - vide: https://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/History/Maccabees.html

The family ofMattathiasbecame known as the Maccabees, from the Hebrew word for "hammer," because they were said to strike hammer blows against their enemies. Jews refer to the Maccabees, but the family is more commonly known as theHasmoneans.

~co znaczy mniej więcej: Rodzina Matatiasza stała się znana jako Machabeusze -od hebrajskiego słowa dla "młot", ponieważ mawiano o nim iż zwykł był rozbijać wrogów młotem. Żydzi zatem gdy wspominają Machabeuszy, tak naprawdę mają na myśli klan Hasmona...

analizując dalej tą "uniwersalną&światłą" tradycję przyjaciół Prezydenta Dudy można odkryć bardzo ciekawą genezę tej młociej analogii skrywanej za chanukową ściemą:

Though many Jews had been seduced by the virtues of Hellenism, the extreme measures adopted by Antiochus helped unite the people. When a Greek official tried to force a priest named Mattathias to make a sacrifice to a pagan god, the Jew murdered the man. Predictably, Antiochus began reprisals, but in 167 BCE the Jews rose up behind Mattathias and his five sons and fought for their liberation.

~tłumaczenie: Choć wielu Żydów zostało uwiedzionych przez cnoty hellenizmu, ekstremalne środki przedsięwzięte przez Antiocha pomogły zjednoczyć lud. Kiedy przedstawiciel  greckiego władcy próbował zmusić kapłana zwanego Matatiasz do złożenia ofiary pogańskiemu bogu, ów Żyd zamordował tego mężczyznę. Jak było do przewidzenia, Antioch zareagował represjami, ale w 167 roku pne Żydzi zjednoczyli się pod wodzą Matatiasza i jego pięciu synów by walczyć o wyzwolenie.

warto w tym miejscu odkryć skrzętnie skrywaną w hebrajskich źródłach analogię do rewolucji bolszewickiej - podstawą sukcesu "młota" była biedota miejska i wiejska oraz zwykli przestępcy, którzy po prostu pragnęli przejąć bogactwa w większości zhellenizowanej branży kupieckiej oraz możnych greckich kapłanów i dowódców w garnizonach Antiocha. o wartości tzw. Machabeuszy oraz ich stronników jako władców ludu niech świadczą fakty historyczne:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Państwo_Machabeuszy

 - jak widać rządy Machabeuszy charakteryzowały najpierw podboje sąsiadów i niszczenie ich świątyń, potem wdali się w "spory rodzinne" skutkujące licznymi zdradami i wojnami domowymi, a w końcu SAMI wciągnęli do rządzenia niepodległym państwem tzw. "trzecią siłę" czyli Imperium Romanum.

ciekawostką jest,że info iż  symbol iskry z sierpem i młotem był właśnie symbolem ww. powstańców żydowskich, prawie tak trudno znaleźć u judaistów jak wspomnienia o Jezusie Chrystusie - Synu Bożym i Zbawicielu Świata :(((

już łatwiej znaleźć dodowdy na to, że symbol sierpa był w istocie staro-egipskim chopeszem, którym po ucieczce z domu niewoli wyrzynali kolejno Kanaanitów, idąc do Ziemi Obiecanej.

 

++

w tym kontekście proszę na chwilę zapomnieć o poprawności politycznej. proszę tymczasowo zignorować wpojone nam Zasady Chrześcijańskie i stać się mentalnym naziolem tak, jak czciciele machabeszowego pogromcy multi-kulti... wyobraźcie sobie szanowni czytelnicy, że masowo w Kościołach świętujemy wyzwolenie Jerozolimy w 1099r przez Godfryda z Bouillon każdego 15 lipca, szczycąc się między innymi następującymi wyczynami - cytując z Wikpedii:

Po zwycięstwie nastąpiła rzeź obrońców i mieszkańców miasta. Z żołnierzy ocaleli jedynie ci, którzy poddali się Rajmundowi z Tuluzy. Zabito także 40 tysięcy zwykłych mieszkańców miasta, muzułmanów i żydów. Część krzyżowców, m.in. Tankred, usiłowała ocalić mieszkańców zebranych w meczecie Umara, którzy jednak również zostali wybici. Trupy były w następnych dniach wynoszone za miasto przez jeńców i usypywane w stosy „wyższe niż domy”. Doszło także do masowej grabieży. Następnie krzyżowcy urządzili uroczystą procesję do Grobu Świętego, by spełnić ślubowania podjęte na początku krucjaty.

na tym jeszcze nie koniec wysilania imaginacji - proszę sobie wyobrazić, że jako Katolicy tworzymy w całym Chrześcijańskim Świecie mechanizmy polityczno-gospodarcze, umożliwiające karierę polityczną wyłącznie tym, którzy otwarcie i radośnie świętują sukcesy Obrońców Grobu Świętego (łac. Advocatus Sancti Sepulchri) z 1099r. proponuję to dla obnażenia analogii - absurdalnego faktu, że każdy kto nie chciałby zapalić chanukowych płomyczków staje się... tak jakby "marginalnym ekstremistą" :(((

+++

a teraz - wracając do Aksjomatów Etyki Chrześcijańskiej proszę sobie odpowiedzieć, czy w takich okolicznościach traktowalibyśmy owe święto jako światłe&uniwersalne - nawet gdyby jego symbolem uczynić jedyną drabinę jaką mieli wówczas zdobywcy Jezozolimy, albo nawet i sam lampion płonący wiecznym ogniem przy Grobie Pańskim??? Czy ignorowalibyśmy tych którzy krytykowaliby przy okazji takiego święta rzeź Jerozolimy??? Czy może też szczulibyśmy antagonistów święta absurdalnymi wyrokami o anty-coś-tam-z-czymś-tam, tak jak nas szczują teraz tzw. "starsi bracia"?!?

KOMENTARZE

 • chanukowa sciema chazarów
  Autor podjął wysiłek ,a sadzę ,że nie warto .

  "już łatwiej znaleźć dodowdy na to, że symbol sierpa był w istocie staro-egipskim chopeszem, którym po ucieczce z domu niewoli wyrzynali kolejno Kanaanitów, idąc do Ziemi Obiecanej."

  Jakim cudem ,niewolnicze bydło ,które rzekomo "budowało" piramidy ,/choć od urodzenia do dzisiaj ma dwie lewe ręce/ posiadało uzbrojenie armii egipskiej ?

  Jakiś czas temu oglądałem film Ridleya Scotta -Exodus - propaganda ,że mdli .
  Telewizja Trwam wieczorami epatuje serialami z Brazylii-Holo-kit rzekomo ze Starego Testamentu .Estera,Saba,Salomon -dewiant i sodomita.

  Dzięki takiej Propagandzie polski goy trwa.
 • @kfakfa 11:30:47
  SSowieci to też była rzesza ciemnej i stłamszonej taniej siły roboczej otumaniona przez agentów J.H.Schiffa tzw. "pierwszą mądrością etapu"... a zbudowali imperium którego nawet carat nie dał rady stworzyć, i które USrael rozwalał prawie pół wieku ;)))
 • Polacy znają ......
  Polacy znają ,wiedza , słyszą, dyskutują ... , przepisują , krytykują
  Jednego nie potrafią dogadać się!!
  Mówić jednym głosem , zebrać się w kupę . Myśleć razem dla dobra wspólnego!
 • dzięki
  ...za fachowe wyłożenie tematu ...chanukę pana prezydenta pewnie wielu łykło jak gęś kluskę...szkoda, że tak wielu katolików to kupiło...i nie widzą żadnego zagrożenia, zwłaszcza duchowego...pozdrawiam
 • @trybeus 22:32:08
  to dość drastyczny wywód, ale ci "katolicy", którzy akceptują rzeź w imię "czystości wiary" muszą zweryfikować do jakiego wyznania NAPRAWDĘ należą ;)))

OSTATNIE POSTY

więcej
 • HISTORIA POLSKI

  Dekomunizcja i co dalej?

  PiS wycofał się z planu niszczenia branży futrzarskiej, więc jest jeszcze nadzieja dla tej partii, pomimo nadreprezentacji aszkeNAZIstowskiej. Ale co zrobi komuna bez wpływu w sądach, czy spadkobiercy nazioli strzelających Polakom w tył głowy wyjadą? czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Znowu za wolnośc "naszą" i waszą?!?

  Dość permanentnej konsumpcji Polskich Podatków i Polskiej Witalności przez ciągle tą samą wspólnotę obłudników, która niezależnie od wyborów prowadzi tą samą ojro-sowiecką politykę, podtrzymując obowiązujący nad Wisłą aszkeNAZIzm. czytaj więcej

 • GOSPODARKA

  Kolejna niemiecka partia faszystowska

  Oprócz ostentacyjnego podkreślania przyjaźni polsko-niemieckiej, PiS ustawą o likwidacji PRYWATNEJ branży futrzarskiej potwierdził kontynuację tradycji UW i PO... Nie ma już wątpliwości, że ster władzy nadal dzierżą pangermańscy-faszyści :( czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej