Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
306 postów 2612 komentarzy

Krtek... a špatná unie

sosenkowski - Katolik Narodowiec - neofita samoistny

Jędruś - hop do mykwy!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

być może "wejdę pod muszkę" jakiemuś miłośnikowi Barucha Goldsteina jakich pełno wśród "naszych starszych braci", ale co tam - niech tradycja się dopełni i zachęcę zięcia Kornhauserów do konsekwencji... w brnięciu ku "wspólnym tradycjom" ;)))

źródło fotki w nagłówku: http://www.bibleodyssey.org/

+

choć sama mykwa jest zaprzeczeniem poprawności politycznej, gdyż nie przewiduje opcji równouprawnienia / partnerstwa płci, to z pewnością świetnie skomponuje się z obrzędem palenia rzekomo "uniwersalnych&jednoczących" płomyków, w którym Prezydent III.RP ostatnio uczestniczył ;)))

oczywiście - ktoś może stwierdzić, że ogień i woda to przeciwieństwa wzajemnie się wykluczające, więc nie należy z nich budować żadnej wspólnej kompozycji, ale przecież z 31 rozdziału Księgi Liczb dowiadujemy się, że:

„… wszystko, czego ogień nie zniszczy, przeprowadźcie przez ogień, aby stało się czyste; ale tylko woda oczyszczenia (hebr. mei nida) usunie nieczystość. Czego zaś nie można kłaść do ognia, przeprowadźcie przez wodę” (31:23)

i choć niniejszy opis dotyczy głownie narzędzi kuchennych, to przecież tajemnicą po... ba! wręcz już oczywista jest PRZEDMIOTOWOŚĆ "naszych umiłowanych przywódców" z jaką traktują ich - cytując Idola Michalkiewicza - "starsi&mądrzejsi" ;)))

++

ale dość żartów - teraz będzie poważnie: jest oczywiste że przed takim rytuałem jak palenie Chanuki należy się oczyścić i jest oczywiste że każdy kto oddaje cześć Chrystusowi dotyka - wg talmudycznych znawców najbardziej pogardzanej - z punktu widzenia ich tradycji - ofiary uśmierconej najbardziej chaniebną ŚMIERCIĄ, a jakiekolwiek zamieszanie w sprawy związane z martwymi to już jest wg serdecznych przyjaciół Prezydenta Dudy nieczystość, gdyż:

Rabin Kaplan zwraca uwagę, że większość praw rytualnej nieczystości odnosi się do różnych sposobów utraty życia, jak również do pozbawienia potencjalnego życia w przypadku menstruacji. Każdy człowiek obecny przy jakimkolwiek przejawie śmierci musi zanurzyć się w wodzie wypływającej, według księgi Bereszit, z Ogrodu Rajskiego, źródła życia. Akt obmycia pozwala „oczyścić się” po zetknięciu się ze śmiercią.

- ergo - jest wysoce prawdopodobne iż wystarczy, że jeśli ktoś przeżegna się Znakiem Krzyża przed Chanuką, to prędzej dostanie świecą, niż świecę... i to tylko dlatego, że Menorą żaden Rabbi nie zdzieliłby go po głowie, gdyż - pisząc wprost - byłby to akt profanacji i to wbrew pozorom nie wobec Prezydenta "naszego kraju", a jedynie wobec symbolicznej, odwiecznej pamiątki przymierza z Bogiem tj. Menory. to już nie żart - PISZĘ POWAŻNIE, a chętnym do badania niniejszego wątku polecam analizę szczegółów porażki Seleucydów we wdrażaniu multi-kulti w II pne nad Jordanem.

+++

warto przy okazji badań historycznych zwrócić uwagę iż paradoksalnie hellenizację wdrażali AKTYWNIE nad Jordanem LICZNI Izraelici - stronnicy greckiej kultury i jednocześnie likwidatorzy wspólnych mykw ze stojącą (niedopuszczalną wg dzisiejszych norm higieny) wodą oraz przeciwnicy bezwzględnego obrzezywania dzieci byli rodakami Machabeuszy tj. tych, którzy w latach 166-164 pne podrzynali im gardła oraz z determinacją likwidowali wszelkie znamiona greckości. kolejnym paradoksem jest fakt, że owi  obrońcy przed inwazją multi-kulti uzgadniali swe działania przeciwko Grekom - uwaga! - z samym Imperium Romanum i pośrednio poprzez wciąganie tej trzeciej siły w kolejne wojny domowe po 100 latach panowania stracili niepodległość, stając się marionetkowym królestwem pod protekcją Rzymu... ale to już inna historia ;))))

 __

 cytaty na niebiesko dot. mykwy wzięte stąd:

http://www.shavei.org/other_languages/polsku/artykuly/mykwa-i-rytualna-czystosc-co-to-jest/?lang=en

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej
 • LOŻA SZYDERCÓW

  Riposta żydo-kato-samobójcy

  Choć temat jest wybitnie bolesny, to jednak postanowiłem zadrwić z kraśnie oświeconego wszech-rusina, mianującego siebie samego "Rzeczpospolitą" i skrytykować jego niewolniczy pragmatyzm oraz... marzenia o "polskiej republice radzieckiej" czytaj więcej

 • POLSKA

  Narodowy Kongres Trzeźwości 2017

  W dniach 21-23 września 2017 r., w Warszawie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędą się centralne uroczystości Narodowego Kongresu Trzeźwości, a w niedzielę 24 września br. będziemy się modlić o trzeźwość w świątyniach całej Polski. czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Co wykurzyło Małgosię?

  Gdy znana z Bogo-Ojczyźnianego podejścia i pokory Małgorzata Sadurska opuściła kancelarię Dudy, to nikt nie postawił tezy, że wykurzył ją "smolarowy smród"... Wszystkie media nie drążyły zbytnio tej kwestii. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

ULUBIENI AUTORZY

więcej