Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
292 posty 2485 komentarzy

Krtek... a špatná unie

sosenkowski - Katolik Narodowiec - neofita samoistny

Jędruś - hop do mykwy!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

być może "wejdę pod muszkę" jakiemuś miłośnikowi Barucha Goldsteina jakich pełno wśród "naszych starszych braci", ale co tam - niech tradycja się dopełni i zachęcę zięcia Kornhauserów do konsekwencji... w brnięciu ku "wspólnym tradycjom" ;)))

źródło fotki w nagłówku: http://www.bibleodyssey.org/

+

choć sama mykwa jest zaprzeczeniem poprawności politycznej, gdyż nie przewiduje opcji równouprawnienia / partnerstwa płci, to z pewnością świetnie skomponuje się z obrzędem palenia rzekomo "uniwersalnych&jednoczących" płomyków, w którym Prezydent III.RP ostatnio uczestniczył ;)))

oczywiście - ktoś może stwierdzić, że ogień i woda to przeciwieństwa wzajemnie się wykluczające, więc nie należy z nich budować żadnej wspólnej kompozycji, ale przecież z 31 rozdziału Księgi Liczb dowiadujemy się, że:

„… wszystko, czego ogień nie zniszczy, przeprowadźcie przez ogień, aby stało się czyste; ale tylko woda oczyszczenia (hebr. mei nida) usunie nieczystość. Czego zaś nie można kłaść do ognia, przeprowadźcie przez wodę” (31:23)

i choć niniejszy opis dotyczy głownie narzędzi kuchennych, to przecież tajemnicą po... ba! wręcz już oczywista jest PRZEDMIOTOWOŚĆ "naszych umiłowanych przywódców" z jaką traktują ich - cytując Idola Michalkiewicza - "starsi&mądrzejsi" ;)))

++

ale dość żartów - teraz będzie poważnie: jest oczywiste że przed takim rytuałem jak palenie Chanuki należy się oczyścić i jest oczywiste że każdy kto oddaje cześć Chrystusowi dotyka - wg talmudycznych znawców najbardziej pogardzanej - z punktu widzenia ich tradycji - ofiary uśmierconej najbardziej chaniebną ŚMIERCIĄ, a jakiekolwiek zamieszanie w sprawy związane z martwymi to już jest wg serdecznych przyjaciół Prezydenta Dudy nieczystość, gdyż:

Rabin Kaplan zwraca uwagę, że większość praw rytualnej nieczystości odnosi się do różnych sposobów utraty życia, jak również do pozbawienia potencjalnego życia w przypadku menstruacji. Każdy człowiek obecny przy jakimkolwiek przejawie śmierci musi zanurzyć się w wodzie wypływającej, według księgi Bereszit, z Ogrodu Rajskiego, źródła życia. Akt obmycia pozwala „oczyścić się” po zetknięciu się ze śmiercią.

- ergo - jest wysoce prawdopodobne iż wystarczy, że jeśli ktoś przeżegna się Znakiem Krzyża przed Chanuką, to prędzej dostanie świecą, niż świecę... i to tylko dlatego, że Menorą żaden Rabbi nie zdzieliłby go po głowie, gdyż - pisząc wprost - byłby to akt profanacji i to wbrew pozorom nie wobec Prezydenta "naszego kraju", a jedynie wobec symbolicznej, odwiecznej pamiątki przymierza z Bogiem tj. Menory. to już nie żart - PISZĘ POWAŻNIE, a chętnym do badania niniejszego wątku polecam analizę szczegółów porażki Seleucydów we wdrażaniu multi-kulti w II pne nad Jordanem.

+++

warto przy okazji badań historycznych zwrócić uwagę iż paradoksalnie hellenizację wdrażali AKTYWNIE nad Jordanem LICZNI Izraelici - stronnicy greckiej kultury i jednocześnie likwidatorzy wspólnych mykw ze stojącą (niedopuszczalną wg dzisiejszych norm higieny) wodą oraz przeciwnicy bezwzględnego obrzezywania dzieci byli rodakami Machabeuszy tj. tych, którzy w latach 166-164 pne podrzynali im gardła oraz z determinacją likwidowali wszelkie znamiona greckości. kolejnym paradoksem jest fakt, że owi  obrońcy przed inwazją multi-kulti uzgadniali swe działania przeciwko Grekom - uwaga! - z samym Imperium Romanum i pośrednio poprzez wciąganie tej trzeciej siły w kolejne wojny domowe po 100 latach panowania stracili niepodległość, stając się marionetkowym królestwem pod protekcją Rzymu... ale to już inna historia ;))))

 __

 cytaty na niebiesko dot. mykwy wzięte stąd:

http://www.shavei.org/other_languages/polsku/artykuly/mykwa-i-rytualna-czystosc-co-to-jest/?lang=en

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej
 • KULTURA

  multi-gatunkowy lord kontra różaniec

  właśnie wariacja nt. kolejnego darwinistycznego herosa anglosaskich mitów stała się "fajnym" tłem dla "śmiercionośnego różańca" oraz drwin nt. "bliskości z księdzem"... po Piotrusiu Panie i Frankensteinie maSSoni odpalili gwiazdę władcy Gresytoke czytaj więcej

 • HISTORIA

  i znowu walka o "obiektywizm"...

  Ledwie ukazały się pozytywne recenzje nt. POLSKIEGO muzeum II wojny światowej w Gdańsku, a już POstępowi historycy apelują o tzw. obiektywizm, oznajmiając wprost iż nauka staje właśnie na progu śmierci... w Polsce (sic!) czytaj więcej

 • HISTORIA

  zakon judeo-sowiecki... zapomni???

  stawiam sok z malin domowej roboty iż Święto Niepodległości celebrowane przez Narodowców 28 czerwca nie doczeka się żadnej uroczystości ani ze strony "episkopat.pl" ani "towarzystwa adoracji M. Kowalskiego" pt. "idź-pod-prąd" ;) czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej