Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
314 postów 2623 komentarze

Krtek... a špatná unie

sosenkowski - Katolik Narodowiec - neofita samoistny

przydrożny bar "jedwabnego szlaku"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

żartobliwa polemika z tezą iż wystarczy być przy głównym trakcie handlowym aby... mleko-i-miód przelewały się w Polskich Dzbanach, a złoto brzęczało w nabitych aż po rzemyki Kabzach Polaków ;)))

źródło ilustracji w nagłówku: //fogsmoviereviews.com/2012/03/15/cheese-tastic-classics-road-house/

+

kto nie wie, temu przypominam początki transportu transkontynentalnego: w XIX wieku przy budowie amerykańskich kolei zarówno rząd federalny, jak i władze stanowe chętnie udzielały kampaniom kolejowym pożyczki i nadawały im ziemię niemal na wyrost, aby maksymalnie przyśpieszyć budowę najbardziej wówczas wydajnych linii transportowych. liczne i łatwe w pozyskaniu dotacje nie tylko zachęcały do marnotrawstwa, ale też praktycznie wpływały na bezkarność wykonawców takich prywatno-rządowych inwestycji wobec prawa federalnego i stanowego. plan rządzących był bezwzględny: tory miały się rozciągać od wschodniego wybrzeża do zachodniego, tworząc jak najgęstszą sieć połączeń i nikogo nie interesowało ilu padło z wycieńczenia Irlandczyków tudzież Chińczyków lub ilu rdzennych Indian wygnano tudzież wybito... a zwłaszcza nikt nie przejmował się wytrzebieniem 5 milionów bizonów :(((

warto zwrócić uwagę na FAKT, że w 1871 roku Kongres Stanów Zjednoczonych przegłosował ustawę, której treścią był zakaz zawierania dalszych umów z plemionami indiańskimi oraz unieważnienie wcześniej zawartych porozumień. jednocześnie kongresmeni ustanowili nad plemionami tymi kuratelę prawną Państwa Amerykańskiego, ale nie nadali Indianom żadnych praw obywatelskich. ustalenia te w praktyce były pozbawieniem Indian wszelkich praw jako ludzi.  Skutkowało to permanentnym konfliktem z obu stron, którego jedynym rozwiązaniem mogła być wojna.

oczywście finał budowy kolei był taki jak ze wszystkim pod jurysdykcją USreala - J. Pierpont Morgan w artykule z New York Herald pt. "Król kolei stworzył gigantyczny Trust"[1] napisał wprost: "współzawodnictwo jest grzechem"  oraz  "Pomyśl o tym. Cała konkurencja kolejowa podporządkowana została kontroli około 30 ludzi". - ergo - po faszystowsku, na stosach indiańskich trupów mordowanych za obligacje USraela, J.P. Morgan i bankierzy Edwarda Harrimana, Kuhn Loeb stworzyli oraz utrzymali w swoich rękach monopol kolejowy.

 - więcej o rozwoju kolei w Ameryce Pólnocnej można znaleźć tutaj: 

//bank-prawdy.blogspot.com/2012/05/kartele-finansowe-rodziny-ktore-niszcza.html

//pociagipodspecjalnymnadzorem.blogspot.com/2009/07/rozwoj-kolei-w-usa-i-ich-wpyw-na.html

++

a teraz ad rem - entuzjastom idei przyrostu powszechnego bogactwa z powodu samego li tylko faktu lokalizacji przy szlaku handlowym polecam klasyczny już film pt. "Przydrożny bar" z 1989r. bohaterem tego filmu jest najemny wykidajło (grany przez Patricka Swayze), który za odpowiednią opłatą pilnował porządku w przydrożnym barze pod szyldem "Double Deuce" zakupionym przez przyjezdnego biznesmena. przesłanie tego filmu jest proste - aby zarabiać na rozrywkach przy szlaku trzeba mieć profesjonalną ochronę, która bez żadnych fochów jest w stanie walczyć na śmierć i życie o prawo do zarabiania pieniądzy dla tego, kto ją wynajął. wszak na końcu "czarny charakter" - lokalny oligarcha próżny i arogancki ginie marnie razem ze swoimi najbardziej zapalczywymi zawadiakami. natomiast nietutejszy właściciel baru przydrożnego tryumfuje razem ze swoimi najemnymi ochroniarzami symbolicznie przejmując również kobietę zgładzonego oligarchy...

per analogiam: Polska będzie miała tyle z Nowego Jedwabnego Szlaku na ile pozwoli jego ochrona. a jaką mamy nad Wisłą ochronę cudzych interesów, to już chyba każdy zainteresowany ściganiem afer międzynarodowych wie... raczej nie ma co liczyć na to, że Chiny do spółki z Niemcami pozwolą "lokalnym indianom" zdzierać z siebie skórę - już prędzej wynajmą Rosję, która za udziały w zyskach z tego gigantycznego przedsięwzięcia zapewne chętnie odegra rolę "kawalerii amerykańskiej", a biedni Polacy co najwyżej dostaną małe kontrakty na podwykonawstwo w ramach niemieckich korporacji i to tylko u siebie - na krótkim odcinku nad Wisłą :(((

oczywiście ww. bonus mamy szansę uzyskać tylko wtedy, gdy nie damy się podpuścić naszemu próżnemu i aroganckiemu oligarsze zza oceanu i nie staniemy się dla "kampanii kolejowej" przydrożnym zawadiaką, wcielając się niejako w rolę "zbuntowanych indian" ;)))

 

___

[1] "The House of Morgan" Ron Chernow. Atlantic Monthly Press, NewYork, 1990

 

 

 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Ponownie proszę o optymizm.
  Chińczycy to nie Szwaby i nie Rosjanie.

  Ale gwiazdek daję 5 pomimo, że się nie zgadzam, bo doceniam inwencję twórczą Szanownego Autora.

  Pozdro! :-)
 • @Jasiek 14:39:54
  skoro nadal mieszkam w Polsce to chyba jestem optymistą... a co do kokosów na Nowym Jedwabnym Szlaku, to nie uwierzę w nie dopóki jesteśmy sojusznikiem Turcji ;)))

  http://www.gatestoneinstitute.org/6954/turkey-partner-terror
 • @Autor
  ciekawy wątek wydaje się taki: nie da się budować jakichś relacji z Chinami pozostając w obsesyjnej wrogości wobec Rosji. Więc z dużym zainteresowaniem przyglądam się wschodnim inicjatywom Dudy. Pamiętam też, że PIS nie jest monolitem i mogę sobie wyobrazić dymisję Macierewicza, czy Waszczykowskiego - najbardziej niepokojących postaci nowego rządu

  pożyjemy, zobaczymy
 • @Andrzej Tokarski 15:22:18
  obawiam się, że Waszczykowski jet narzucony przez USrael i trwa mać.... albo znowu oddadzą nas na pożarcie szwabskim hienom tak jak w 2007r :(((
  a Macierewicz od czasów "czarnej 1" jest uznanym w świecie filo-judem oraz niezmordowanym śledczym ws. spisku ruskiego - dwa w jednym ;)))
  ps.
  w tej notce chciałem też podkreślić fakt, że gdy USrael przecierał swoje kontynentalne szlaki, to "ręka-noga-mózg-na-ścianie". natomiast Chiny gdy próbują złamać monopol "Usreala władcy oceanów", to zaczynają się kolejne "wybuchy demokracji"... po których nie już kto pilnować torów ;)))
 • @Oficer Prowadzący 16:28:40
  takie rozumowanie zawiera wyraźny błąd logiczny - otóż zakłada megalomanię Putina, która za pozwolenie USreala na władanie nad Wisłą zrezygnuje z MEGA-PROFITÓW z NJS i pokaże Chinom... lubionego palca Amerykanów ;)))

  a przecież:
  http://news.xinhuanet.com/english/2015-11/16/c_134819084.htm
  http://news.xinhuanet.com/english/2015-11/16/134819084_14476167904901n.jpg
 • @Oficer Prowadzący 17:21:52
  oczywiście - szlak lądowy jest przynajmniej kilkadziesiąt razy droższy o ile nie wybije się do nogi gospodarzy terenów przy magistrali... tak jak to zrobił USreal :(((
  a przydrożne bary - owszem! to zaprawdę świetny interes i na pewno powstanie cała ful-wypasiasta sieć przy szlaku: od Bugu do Renu chińsko-niemiecka, a do Bugu od Aktogay rosyjsko-chińska ;)))
  i proszę pamiętać, że teren między Bugiem a Odrą - niestety - każdy TIR spokojnie przeskoczy bez tankowania :(((
 • @Oficer Prowadzący 18:00:32
  a'propos wyboru - najpierw w planie był szybki transfer - odwiecznymi ścieżkami przez Bliski Wschód i nazistowską Turcję:
  http://thediplomat.com/wp-content/uploads/2014/05/thediplomat_2014-05-08_17-47-26.png
  - ale kolejne "wybuchy demokracji" w Afganistanie, Iraku i Syrii spowodowały zmianę na bardziej niewygodny kierunek:
  http://russia-insider.com/sites/insider/files/26F98497-B94A-4067-97DF-CB38BCB65FF7_mw1024_s_n.jpg
  - i teraz najbardziej prawdopodobnym obszarem zapalnym, który zostanie wkrótce podpalony przez wielkie mocarstwo morskie - USreal (zaraz po UPAinie) jest tzw. III.RP... nie wiem co to będzie, ale spodziewam się "zamachu terrorystycznego" np. w ZA Puławy na ogromnych zbiornikach amoniaku, co wyłączy na długo dość istotną DK12 z rozważań nt. transportu globalnego :(((
  http://img.interia.pl/biznes/nimg/t/i/Stokaz_Amoniaku_tys_ton_6501545.jpg
 • 5*
  Doskonały wpis, błyskotliwe zestawienie faktów. Oj, będzie sie działo i będzie sie działo niejedno, jeśli to całe przedsięwzięcie dojdzie do skutku, tym bardziej, ze Polska z Chinami nie graniczy. Jak oni chcą obejść Rosję, Bóg raczy wiedzieć, no chyba, ze to wspierająca ISIS Turcja ma być częścią tego planu. Mamy za sprzymierzeńców banderlandie, to czemu nie kalifat?
  Trzydzieści osób kontrolowało cała konkurencje kolejowa... czarno to widzę, szczególnie w dzisiejszych czasach. Zapewne ktoś zrobi na tym wielkie kokosy, ale to nie będzie naród polski, ani chiński.
 • @Oficer Prowadzący 18:09:28
  Widzę, ze znowu przyparles na mnie atak, po raz trzeci w ciagu dwóch dni, tym razem bez białych rękawiczek.
  Jeśli ja jestem kobyła, to ty jesteś SBCka świnia. Nie utopisz mnie we własnym gnoju, bez względu na to ile razy i jak cieżko się tutaj z.... Szkoda twojego czasu, a czas to pieniądz, powinieneś o tym wiedzieć, jako neonowy Oficer Prowadzący.
 • @Lotna 18:44:17
  Bóg zapłać za dobre słowo, ale to zaledwie liźnięcie tematu. Naprawdę dobra analiza winna zawierać potencjalne zagrożenia i sugestie odnośnie obrony przed nimi, a ja tylko wspomniałem, że wielkie mocarstwo morskie STRACI MILIARDY ROCZNIE na samym li tylko istnieniu Nowego Jedwabnego Szlaku, więc prawdopodobnie przejmie go albo... wysadzi :(((
 • @Oficer Prowadzący 19:02:53
  Bardzo przepraszam, czy to ja wspomniałam o tobie, czy ty o mnie, bez żadnego związku z tematem?
  Sam sie odczep ode mnie, bo brzydzę sie takimi jak ty.
 • @sosenkowski 19:35:20
  Jego odpowiedni ludzie go przejmą i tyle. Podejrzewam, ze taki jest tego cel w pierwszym rzędzie, bo nic przecież sie nie odbywa bez przyzwolenia.
  Aby napisać taka analizę, o której mówisz, musiałbyś być prawdopodobnie o wiele bliżej pewnych kręgów, o których przeciętny zjadacz chleba może tylko spekulować widząc powtarzające sie schematy, strategie i ich wyniki.
 • @Oficer Prowadzący 21:55:35
  aj-tam - Vlad kojarzy się z Darkulą... ale "obambo bung" wydaje się ok :P
 • @Oficer Prowadzący 22:17:47
  radziecka to jest teraz berlińska ojro-zona no i USrael od 1929r :P - a Rosja po operacji MOST, to inny kraj ;)))
 • @Oficer Prowadzący 23:01:46
  jestem zwolennikiem ujawnienia totalnego konfliktu interesów z telewiwą, któa chciałaby odgrywać bardzo intratną rolę "kawalerii amerykańskiej" na starym jedwabnym szlaku... i dlatego wkrótce wysadzi III.RP w powietrze tak samo jak Ukrainę :((( zakładam, że zrobi wszystko aby GIGA TRANSPORT Chińczyków nie omijał wytrwale generowanej strefy... "aszkeNAZIolskiego chaosu kontrolowanego" :(((

OSTATNIE POSTY

więcej
 • HISTORIA POLSKI

  Dekomunizcja i co dalej?

  PiS wycofał się z planu niszczenia branży futrzarskiej, więc jest jeszcze nadzieja dla tej partii, pomimo nadreprezentacji aszkeNAZIstowskiej. Ale co zrobi komuna bez wpływu w sądach, czy spadkobiercy nazioli strzelających Polakom w tył głowy wyjadą? czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Znowu za wolnośc "naszą" i waszą?!?

  Dość permanentnej konsumpcji Polskich Podatków i Polskiej Witalności przez ciągle tą samą wspólnotę obłudników, która niezależnie od wyborów prowadzi tą samą ojro-sowiecką politykę, podtrzymując obowiązujący nad Wisłą aszkeNAZIzm. czytaj więcej

 • GOSPODARKA

  Kolejna niemiecka partia faszystowska

  Oprócz ostentacyjnego podkreślania przyjaźni polsko-niemieckiej, PiS ustawą o likwidacji PRYWATNEJ branży futrzarskiej potwierdził kontynuację tradycji UW i PO... Nie ma już wątpliwości, że ster władzy nadal dzierżą pangermańscy-faszyści :( czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej